Pozor na podezřele levné inzeráty

Podvodníci našli způsob jak okrádat lidi po internetu a vsázejí na nízké ceny vozidel, zajištění dopravy a platby přes Pay Pal.

Je to jednoduché, najdete inzerát s levným automobilem. Většinou u inzerátu nebude uveden telefon, ale jen E-mail. Nabídka bude vždy velice lákavá. Začnete komunikovat a vždy z komunikace vyjde, že je vozidlo někde na druhém konci Evropy a nabídnou vám dovoz za úplatu. Neberte to, zaplatíte a už peníze nikdy neuvidíte. Společnosti jsou smyšlené, stejně jako osoby a telefony. Ty možná existují, ale nikdo je nebere, nebo je vlastní někdo jinýDalší způsob je odpovídání na inzeráty u nás, zatím jsem se s tím setkal na Sbazaru, další portály zatím asi neobjevili. Píšou anglicky, ptají se na cenu v Eurech, a že nemají čas na návštěvu. Se stavem i cenou souhlasí, ale nemají čas. Chtějí zaplatit pomocí Pay Pal. Je to všechno hezké, ale je to jen podvod.

2014_podvodnici_01

Skupiny jsou organizované a těmito způsoby okrádají lidi. Nic neposílejte dopředu a nevěřte, že někdo něco pošle vám. Trvejte na Cash platbě, nebo převod přes účet. Musíte se s tím člověkem vidět a sepsat smlouvu.Dávejte si na prodeje se zahraničím pozor, ať nenaletíte. Raději to konzultujte s někým, kdo má nějaké zkušenosti, nebo se tím zabývá.