BMW M6 z Holandska

Těsně před Vánocemi si kamarád Martin splnil svůj sen a pořídil BMW M6 z Holandska s naší pomocí, zde je od něj recenze:

Starší auta jsem vždy pozoroval pouze z uctivé vzdálenosti, protože mám obě ruce levé a v autě si zvládnu maximálně vyměnit olej. Roky ale jako divák jezdím na závody veteránů a vždy jsem obdivoval E9 CSL (replika). Prostě velké kupé je velké kupé. V září jsem zjistil, že jedno BMW kupé jednoduše musím mít, prostě to přišlo.

 

2014_bmw-m6_01

Zvažoval jsem E9 a E24, jako každý laik jsem začal hledat na netu a prokousával jsem se postupně k podrobnějším informacím. Asi bych měl ještě zmínit, že veterána chci mít jako investici (takhle to alespoň tvrdím doma, ve skutečnosti ho nikdy neprodám), a začal jsem hledat někoho, kdo by mi poradil. Náhodně jsem narazil na články Jirky Truce popisující veterány jako investiční instrument…a co čert nechtěl, také na jeho nabídku dovozu M635 CSi. Cena byla sice vyšší, než má představa, ale člověk přece dokáže přivřít obě oči, když jde o první bavorácké „Mko“. Inzerovaný kus byl sice prodaný, ale k mání (ještě nezveřejněný) byl další kousek v provedení arctic blue metallic a pearl beige leather.

2014_bmw-m6_02

 

Potom šlo již vše velmi rychle – bratři Trucové mi poslali první várku fotek, poté auto (v Nizozemí) osobně zkontrolovali a projeli a poslali mi seznam nedostatků i kladů, stejně jako druhou várku fotek. Trpělivě zodpovídali mé dotazy (i ty hloupé) a nakonec jsme se domluvili, že pro auto zajedeme. Důležité pro mě je, že dokázali poradit také s opravami a nakontaktovali mě na asi největšího E 24 nadšence v ČR (zdravím do Liberce!).

Prostě jsem dnes hrdý majitel páté M 635 CSi u nás a Jirkovi i Ondrovi moc děkuji ! Pokud bych si chtěl časem pořídit ještě jednou fousaté auto (ano, velmi pravděpodobně se to může stát), budou prvním komu zavolám.

2014_bmw-m6_03

 

Pro doplnění jen uvedu, že se povedlo auto snížit na ceně o 2000 Euro.