O ukradeném Mercedesu

Na podzim jsme prodávali kamarádovi z Kanady stříbrného Mercedesa W 124, který mu zůstal po odstěhování. Auto bylo vcelku zachovalé a jen na pár místech orezlé. Hlavně je to obrovský tahoun a nesmrtelné auto. Za cenu, kterou chtěl se nedařilo dlouho prodat, až najednou se těsně před Vánoci ozval mladý klučina od Jablonce.

Jelikož auto stálo v Praze v podzemních garážích od kterých jsme neměli klíč a jsme od Písku, tak setkání bylo trochu komplikované. Domluvili jsme se s klučinou na neděli večer. My jeli okolo do Holandska pro veterána a v Praze jsme měli chvilku čas. Do garáže jsem se dostali pomocí ochotných sousedů a auto po dvou měsících stání nastartovalo. Kvalita je znát.

2015-01_o-ukradenem-mercedesu_01

Po krátké projížďce jsme se domluvili na ceně a na dalším postupu, jelikož Mercedesu během prodeje propadla STK. Ta byla však podmínkou koupě. Zavolal jsem dalšímu kamarádovi, zda by byl tak ochotný a po dobu mé nepřítomnosti STK udělal. Auto bylo v pohodě, jen tam musel někdo zajet. Tak jsem přes budoucího majitele poslal k němu papíry a klíček a jel do Holandska.

Za pár dní volá, že to nemůže najít. Tak jsem mu popsal detailněji cestu. Znova volá, že tam nic nestojí. To mi nedalo, tak jsem volal na měšťáky, zda ho neodtáhli náhodou oni. Ne, nikdo nic nevěděl. Už jsem byl odhodlán ohlásit krádež, ale nedalo mi to a sedl jsem do auta a s pocitem, že budu muset škodu uhradit, jsem rychle odjel do Prahy.

2015-01_o-ukradenem-mercedesu_02

Přijedu na místo a Mercedes tam stál! Ta úleva, byl to krásný pocit. Nikdy jsem neviděl Mercedesa raději než tehdy.

Zajel jsem ke kamarádovi a asi po deseti minutách strávených u mapy Prahy z něho vypadlo, že tam žádnej bílej Mercedes doopravdy nestál. Aha. To bylo ono. Já o voze a on o koze. Měl udělat STK na stříbrné W 124 a on hledal bílou W 123.

Nakonec se vše vysvětlilo, auto je u nového majitele a jestli nezrezl, tak jezdí dodnes. A já jsem o 5 let zestárl.

2015-01_o-ukradenem-mercedesu_03