Příběh youngtimera aneb od Trabantu k Porsche

Jeden můj známý mi kdysi neustále vštěpoval názor, že spokojený muž má mít v životě v  rovnováze 3 věci, tj. péči o svoji rodinu, zájem o svoji práci a své koníčky.

A tím to asi celé začalo. Před několika léty jsem ukončil téměř dvacetiletou fotbalovou kariéru celoživotního hráče maximálně okresního přeboru a začal řešit, jakým koníčkem (koněm) volné soboty nahradit. Vzhledem k mému fandovství (manželka říká úchylce) ke starým věcem, jsem nejprve do našeho nového domku přitáhl od kamaráda rozebranou JAWU 90 a od mého bratra  starou, vyřazenou motorovou pilu. Obojí jsem opravil a začal…. Manželka naříkala, stěžovala si až u mé maminky, co je to prý za hrozné šroty, co tahám do domu, ale nebylo jí to nic platné (vlastně bylo, JAWU 550 pařez jsem  raději ten rok „uložil“ ke kamarádovi). Začal jsem si ale i tak pomalu plnit sny.

2015-02_youngtimer_01

Přes starého mopeda Stadiona (kterého „uklízela“ synovi kolegyně z práce) a starého choppera od Yamahy (promyšlená koupě), starého skútru Hercules (náhodná koupě), jsem na několik let zabrzdil svoji aktivitu u Trabanta (koupě z důvodu pánské expediční cesty na Rujánu). Ovšem výborná zpráva byla ta, že naši 2 malí kluci (jsou přece moji) přijali Trabant  za člena naší rodiny, a nutí manželku cestovat ve volném čase s námi Trabantem…. Nemusím tedy dodávat, že jsem svými nápady možná nakazil  i mnoho mých (našich) kamarádů (aktuálně je v naší vsi již 10 Trabantů a chystá se i letní   „fichtl cup“ na pařezech a Stadionech). Paradoxně nářky dalších 9 manželek-kamarádek, jaké neštěstí i je prý nakonec potkalo (jak já říkám pyšných spolumajitelek Trabantu 601S a nabušeného fichtla), uklidnily moji  manželku natolik, že jsem mohl kout železo, dokud bylo žhavé – totiž koupit do rodiny konečně seriózní youngtimer.

2015-02_youngtimer_02

Dostal jsem od kamaráda, který je do starých aut ještě větší fanda (blázen) než já (aktuálně 9 starých aut, 4 motorky), tip na firmu „kluci Truci z Křenovic u Písku“. Stále opakoval: „ s nimi si budeš hochu rozumět…., ti jedou na naší vlně…., ty nářky nějakých manželek nezastaví….“. A bylo to dané. Svěřil jsem se tak do jejich péče a do čtrnácti dnů stálo v naší garáži nové (staré, samozřejmě) Porsche až odněkud z Holandska. Kluci byli vysmátí, vzhledem k mému momentálnímu pracovnímu vytížení mi zařídili a také přivezli  i veteránské papíry až do práce. Prostě perfektní služba. Manželce se auto moc líbí, snad ho prý i zkusí řídit.

2015-02_youngtimer_03

Takže moje rada na závěr, chcete-li doopravdy dostat do hry i svoji manželku (přítelkyni) a přitom si dělat stále radost,  obraťte se s důvěrou na firmu kluci Truci…

Honza M., Plzeň