Převody vozidel

Z minulého týdne máme zajímavou zkušenost z úřadů. Známému jsme prodávali škodovku, která byla v super stavu, protože od roku 1996 nejela a v tom roce byla zrenovovaná z nových dílů. Ale těch komplikací kolem…

Majitel byl původně z jihu Čech a pak se přestěhoval za prací do Prahy, čili v techničáku měl jih a na občance Prahu. Díky tomu jsme museli nejprve změnit jeho adresu v Praze. To by nebyl problém, kdyby pod stejným VINkem nenašli další auta v Příbrami a v Benešově, ke kterému se toto VINko omylem přidalo, jelikož je krátké. Úprava těchto nesrovnalostí měla trvat až měsíc, naštěstí za týden bylo hotovo. V tom mají bod k dobru.

Následovala druhá cesta do Prahy, kde už se mělo všechno dokončit na jeden vrz. Techničák si tam nechali a tak jsme vzali vlek a nutnou Evidenční kontrolu jsme museli vykonat na místě. Ta naštěstí proběhla téměř bez komplikací.

 2015-03_prevody-meme

Měli jsme Testaci na odpuštění ekopoplatku, jenže ta se uplatňuje na nového majitele v jeho bydlišti čili ve Zlíně. V Praze nás s tím vyhodili. Jezdit do Zlína a zpět prostě časově nešlo. Tak jsme se rozhodli zaplatit ekopoplatek 10 000 Kč, což nás řádně vytočilo. Jenže s plecením nás poslali přes půl Prahy. To už jsme byli řádně vytočení a milé úřednici jsem řekl nehezkou lichotku. Jinak jsem běžně naprosto klidný člověk a jen tak nic mě nevyvede z míry. Já vím, ona za to nemůže, prostě mají taková nařízení. To nebylo ale zdaleka vše.

Jeli jsme tedy s autem a na vleku s druhým autem na další úřad přes Prahu v té největší špičce, protože oni mohou v pokladně vybrat maximálně 5 000 Kč. To se bojí, že by to tam úřednice ukradli? Poplatek zaplacen a jedeme zpět. Už se blíží konec pracovní doby. Tam nám zase řekli, že na Evidenční kontrole napsali místo červené, černou barvu. Tak znovu na Evidenční kontrolu. No děs běs.

Musím říct, že se ta změna zákona velice povedla a zvedne počet vražd sebevražd v naší zemi.