Chevy Corvette

Čas od času mne to popadne. Většinou je to stejné, u nějakého amerického filmu nebo klipu. Prostě začnu chtít nějakou ameriku. A vlastně proč ne, vždyť dělali spoustu zajímavých aut, se kterými rozhodně vybočíte z davu. Obří pick-upy, velké a pohodlné sedany, terénního Jeepa…

Ale pokud rádi řídíte, začnete koukat po klasických muscle cars. Můžete mít hodně favoritů, Camaro, Mustang, Chevelle, Charger, Cutlass a nebo si vyberete Corvette.

Corvette vůbec není špatná volba, jen jde o to vybrat tu pravou. Moderní nepůsobí v Evropě tak nepatřičně, když se sem dovážela. A první dva modely zase lezou cenově již do strmých výšin. Pokud vás zrovna nezmínili Rothschildové v závěti, tak vám do garáže poputuje třetí nebo čtvrtá generace amerického svalovce.

Je jen na vás, zda dáte přednost uhlazeným osmdesátkám s C4, nebo si vyberete „Coke bottle“ C3. Já osobně bych sáhl po trojce, už pro ty její ženské křivky. No tak, nesmějte se, i láhev Coca-Coly je tvarovaná dle ideální ženské figury. Řev vidlicového osmiválce zpoza kapoty, sundavací targa nad hlavanou a dlouhá kapota před sebou, řekněte sami, chybělo by vám něco? Mě ne, jen ten galon benzínu za pár centů by se hodil. Ale když si kupujete auto pro radost, tak přece nějakou tu propálenou kačku neřešíte. Hlavně, když si užijete!