Přijeďte svým veteránem do jižních Čech na 6.ročník Křenovické Jízdy

Už v sobotu 11.července se na louce v Křenovicích u Písku sejdou desítky veteránů na již šestém ročníku Křenovické Jízdy. Rádi bychom vás pozvali také.

Před šesti lety se nám (bratři Trucové) v hlavě zrodila myšlenka na veteránský sraz, na kterém se sejdou naši kamarádi, budeme popíjet pivko a kochat se našimi auty. Začali jsme připravovat první ročník, druhý, třetí, pátý a nevzdáváme to ani letos. Křenovická Jízda si za šest let existence vytvořila svou pověst a každoročně se na ni sjíždí víc a víc posádek, které si chtějí užít prima den, poznat nové lidi nebo se ostatně taky potkat se svými kamarády.

2015-06_krenovicka_01

Oficiálním pořadatelem akce je náš Klub historických vozidel Křenovice a startujeme v sobotu od 9:00. Skalní fanoušci přijíždějí na akci již v pátek a mnohdy odjíždějí v pondělí ráno (smích).

Loni se mohli návštěvníci povozit v RTOčku a pro velký úspěch jsme se rozhodli letos pana řidiče opět pozvat a nabídnout vám tenhle nostalgický zážitek. Připomeňte si, čím jste jezdili do školy v přírodě nebo v zimě na lyžák.

2015-06_krenovicka_02

Celou akci moderuje všemi veteránisty a veteránistkami milovaný Marek z blogu Zpátečka, který vytvořil silnou komunitu 35.000 fanoušků na Facebooku, kterým denně servíruje nejen svoje zážitky s veterány. V neposlední řadě je to skvělý bavič a loni startovním posádkám připravil zábavné úkoly, při kterých se návštěvníci skvěle bavili.

2015-06_krenovicka_03

Letos čeká návštěvníky jedna velká bomba v podobě opravdového AUTOKINA. Můžete se těšit na filmovou klasiku s veterány v hlavní roli.

2015-06_krenovicka_04

A jaká vozidla jsou vlastně na Křenovické Jízdě vítaná? Všechna bez rozdílu barvy pleti, věku, palivového vyznání či původu nebo politického zřízení výroby. Můžete mít veterána nebo youngtimera, důležitá je chuť se bavit a dorazit za námi.

2015-06_krenovicka_05

Ani letos nebudou chybět úkoly pro posádky na trase dlouhé 60 km po krásných cestách na jihu Čech. Připraveny jsou i ceny pro vítěze.

2015-06_krenovicka_06

Mrkněte na video z loňského ročníku od týmu My Classic Ride, který dorazí i letos a jistě se s nimi potkáte. Doporučujeme natrénovat úsměvy a vyleštit vaše plechové miláčky.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=hvrER9uRU2s]

Až dorazíte se svoji rodinkou, rozhodně zajděte k fotostěně, kde si vás vezmu do parády já a odnesete si originální fotku domů. A protože mám skvělé nápady a kluci Trucové stodolu úžasných retro věcí, trošku se na tom vyřádím. Nebojte se, bude se vám to líbit :)

2015-06_krenovicka_07

Další novinkou letošního ročníku jsou online registrace posádek, které jsme spustili již před časem. Stále máte možnost se do neděle 5.července registrovat na webu a vybrat si startovní číslo nebo si rezervovat lístek do autokina. Neznamená to, že byste na akci nemohli dorazit – místa máme ještě dost.

Pro další informace a online registrace posádek koukněte na stránky www.krenovickajizda.cz nebo nám napište zprávu na Facebooku.

Můžete se také přidat k události na Facebooku nebo pozvat své kamarády.

Je pouze na vás, jestli budete v sobotu sedět doma nebo vyrazíte za zábavou. Já jsem však pro to, abyste dorazili a užili si to s námi. Budu se těšit, my všichni!

Katka