Zbrusu nový starý Shelby Mustang

Máte hodně peněz a chcete mít klasické a stylové auto, jenže mezi novými si nevyberete? Nevadí, naštěstí už dost firem pochopilo, že z veteránů chtivých boháčů mohou získat nějaké peníze. Masově s tím začal hlavně Singer s reinkarnacemi Porsche 911, pak se přidal Eagle E-Type a Jaguar nyní sám nabízí nové a přitom zase staré E-Type Lightweight nebo XKSS, Aston Martin se přidal s typem DB4 GT.

A teď je tu další do party Shelby Mustang GT350R z roku 1965, který je z roku 2017. A dokonce vám jej částečně postaví stejní lidé, kteří kdysi stavěli původní kousky. Carroll Shelby si udělal reputaci na sportovních autech Cobra a Daytona Coupe, později i na nejrychlejších verzích Fordu Mustang. Vznikne pouze unikátních 36 kusů, tedy stejný počet, který existoval i při prvním roce výroby. A díky úplné licenci se budou moci číslovat a pokračovat v řadě za původními.

Přesto několik odlišností najdeme, protože automobilový vývoj šel dál. Dnes může to auto fungovat o něco lépe. Proto má moderní verze nezávislé zavěšení zadních kol a zadní a zadní boční okna z plexiskla. Pod kapotou je ale stále vidlicový osmiválec 4,7 litru s čtyřstupňovým manuálem. Jako základ pro přestavbu firma použije originální Mustangy z roku 1965, které není možné z různých důvodů přihlásit do provozu. Produkce se rozeběhne na podzim letošního roku.