Náš příběh

JSME BRATŘI TRUCOVÉ

a jsme blázni do aut, která jsou starší než my

Náš příběh je jednoduchý, jsme bratři Trucové a jsme blázni do aut, která jsou starší než my. Tohle máme už od malička. Asi díky starým časopisům Svět Motorů a Auto Motor und Sport po dědovi. Ten je fasoval od své sestry, která dělala za minulého režimu v zahraničním tisku a časopisy nevhodné socialistického čtenáře stahovala právě našemu dědovi.

Jako kluci ze vsi jsme začínali na Pionýrech, pak přišla ČZ 150, Kývačka a už to šlo raketovým tempem. Tehdy to však nikdo nebral jako veterány, nýbrž jako staré vraky. Růst se nezastavil a ještě bez řidičáků jsme jezdili se Škodovkami, Daciemi a podobnými popojížděly tzv. „na pole“.

Garage BMW
Křenovická Jízda

První pořádné auto byl však veterán a to Ford Capri 2.3 Automatic. Už tehdy jsme věděli, že to nebude na závody a do běžného provozu. Cesta k ježdění nebyla však jednoduchá, neboť vyřízení veteránských SPZ trvalo téměř rok, což byl impulz k založení klubu.

Tak jsme se dali na střední škole s kamarády dohromady a založili Klub Historických vozidel Křenovice, požádali si o testovací komisi a splnili všechny podmínky pro její vytvoření. Taky jsme udělali první sraz. Původně to mělo být jen malé setkání na návsi, ale trochu se to zvrtlo a přijelo na 60 posádek. Ze srazu se stala tradice, která časem pokořila hranici 150 zúčastněných veteránů a my z toho máme velkou radost. Pomáháme ostatním jihočeským klubům s organizací jejich srazů. V roce 2014 jsme pořádali již 5. Křenovickou jízdu.

Osudové seznámení bylo s Markem ze Zpátečky, se kterým vymýšlíme a realizujeme spoustu veteránských šíleností viz: Debilní kecy kolem veteránů a jiná videa, 24 Hodin La Zpátečka, ze které nám ještě zbyl Žigulík nebo výlet do Le Mans.

Všechno to vyústilo v náš soukromý projekt "VETERÁNI NA TRUC". Chceme se zaměřit na zábavu s veterány a ukázat je v jiném světle. Chceme pomáhat lidem s pořízením veterána, abychom "začátečníkům" ulehčili dlouhou cestu, kterou jsme si museli vyšlapat sami. Ať už se to týkalo koupě vozidla, jeho přihlášení, provozu, uskladnění nebo spousty dalších úkonů, které jsou s tímto spjaty.

Těší nás, že jste zavítali na naše webovky a budeme rádi, když vám pomůžeme nebo se s vámi potkáme osobně na některé z veteránských akcí.

Jirka & Ondra